Jdi na obsah Jdi na menu
 


HERCI

Životopis:Jenifer Aniston

Základné informácie:

  • » strávila spoustu svého dětství v Řecku s rodinou. Do New Yorku se přestěhovali poté, co její otec dostal roli v dramatu Love of Life.
  • » její rodiče se rozvedli, když bylo Aniston devět let. Od té doby žila s matkou v New Yorku
  • » její kmotr je Kojak - Telly Savalas
  • » chtěla být sochařkou. V jedenácti pak malířkou
  • » navštěvovala New York High School - Performing Arts. Tato škola vytvořila dílo "Fame"
  • » otec Jeniffer Aniston byl herec, který hrál v "soap opeře" Tak jde čas - Days of Our Lives
  • » hrála v neúspěšném hororu Leprechaun z roku 1993
  • » měla o několik kilo víc, něž požadoval její agent. Musela si tedy odepřít svoji oblíbenou majonézu a zákusky, aby získala požadovanou váhu
  • » nedávno hrála velmi neromantickou roli ve filmu Eda Burnse "She's the One". Hraje ženu, jejíž manžel s ní odmítá spát

Stručný příběh Jen

Za popularitu i řadu příležitostí vděčí slavnému seriálu. Talent měla po kom zdědit a udržet se na špici hollywoodské smetánky jí pomáhá i úspěšný manžel.

Poprvé si vyzkoušela na vlastní kůži, co herectví vlastně obnáší, v jedenácti letech ve školním dramatickém klubu Rudolfa Steinera. A byl to právě on, kdo začal systematicky rozvíjet její talent a lásku k umění. Přiměl ji, aby se začala připravovat na newyorskou střední uměleckou školu. Snaha přinesla ovoce. Jennifer byla přijata a studium úspěšně dokončila v roce 1987.

Jennifer se může pochlubit ještě dalším nadáním. Velmi dobře kreslí a některé její práce byly dokonce vystaveny v newyorském Metropolitním muzeu umění.

Jen začíná

Po ukončení školy studovala herectví soukromě a učila se a učila... aby byla řádně připravená, až konečně dostane příležitost. Byla totiž přesvědčená, že nic není v životě zadarmo. A píle přinesla ovoce. Umí být přesvědčivá v komedii stejně jako v dramatu.

Krátce po maturitě se Jennifer objevila ve dvou newyorských divadelních představeních - For Dear Life a Dancing on Checker's Grave. Ani první televizní role na sebe nenechala dlouho čekat a Jennifer stanula v roce 1989 před kamerou jako Courtney v seriálu Molloy a o rok později jako Ava Schector v romantickém teenagerském příběhu Camp Cucamonga. Po hostování v dalších dvou seriálech (Ferris Bueller a Edge) se v roce 1993 konečně dočkala i jedné z hlavních rolí v celovečerním filmu Leprechaun.

Monica, nebo Rachel

Když přišla klíčová nabídka, která ji proslavila po celém světě, měla Jennifer za sebou již další dva filmy, dvě hlavní a čtyři epizodní role v televizních seriálech. Při obsazování pilotního filmu k Přátelům (Friends Like These) se původně zúčastnila konkursu na roli Moniky. Na poslední chvíli si to však rozmyslela, protože ji víc zaujala královna předměstí Rachel Green, pobíhající s hrnky mezi stoly domácké kavárničky.

Mezičas

Díky seriálu Přátelé, kterému věnovala deset let života, se stala přes noc slavnou a zajímavé nabídky se brzy začaly přímo hrnout. Kdo by odolal? A tak Jennifer dokázala, že s pracovitostí a organizačním talentem se dá zvládnout téměř nemožné. Pro zajímavou roli si vždy dokázala udělat ”okno”. A tak souběžně s Přáteli dabovala několik ”animáků” (například South Park a Hercules), vystupovala ve zhruba dvaceti televizních show a natočila neuvěřitelných třináct filmů.

Postavy, které Jen ztvárnila, jsou stoprocentně věrohodné ve všech situacích. Ať již pláče nebo se směje, rozčiluje se či utápí ve smutku, je bezradná nebo rozhodná. A rozhodně jí nelze upřít nezdolnou energii a temperament.

Královna charity

Jen se řadí mezi osobnosti, které svou popularitu investují také do charitativních projektů. Tak například loni v květnu navrhla podprsenku, která byla s více než čtyřiceti dalšími vlastnoručními návrhy slavných osobností vydražena v aukci. Výtěžek putoval na konto losangeleských center zabývajících se výzkumem rakoviny prsu.

Nejcennější sbírka

Díky Přátelům se Jennifer může pochlubit i sbírkou významných cen. Seriál jí vynesl tři nominace na American Commedy Awards (1996, 1999 a 2001) a tři nominace (2000, 2001 a 2003) a jednu cenu Emmy (2002). V roce 2002 získala titul Hollywoodská herečka roku a byla současně nominována i na Zlatý globus, který loni konečně získala.

Nové plány

Je očividné, že konec Přátel pro Jen rozhodně neznamená konec kariéry. Po natočení romantické komedie Riskni to s Polly, která již brzy zamíří i do našich kin, se rozhodla zkusit produkční práci. Dokonce už podepsala smlouvu s Tedem Griffinem, který má na kontě již pět úspěšných scénářů (Best Laid Plans, Ocean's Eleven...) a nyní se chce poprvé představit také jako režisér. Bližší podrobnosti se však zatím tají.

Současně Jennifer připravuje společně s manželem další projekt, který dostal pracovní název The Time Traveler's Wife a má si v něm i zahrát.

Konec na pokračování?

Úspěšnost Přátel prý nedá televizi NBC spát. Proslýchá se, že nabídla všem jeho protagonistům po dvou milionech dolarů za devadesátiminutový speciál. Měl by se začít natáčet co nejdříve a vysílat k prvnímu výročí ukončení seriálu. Děj se má odehrávat na Den díkůvzdání, kdy se přátelé znovu sesednou ke slavnostnímu stolu. Zda se ho opravdu dočkáme, to se teprve uvidí...

Courtney Cox se narodila 15. června 1964 do zámoľné rodiny. Její otec Richard Cox(1930-2001) byl obchodníkem a její matka Courtney byla v domácnosti. Courtney má tři starąí sourozence Virginii, Dotie a Richarda Jr. Malá Courtney byla typickým mazánkem svého otce, a proto byla zdrcena kdyľ se její rodiče v roce 1974 rozvedli a otec se odstěhoval na Floridu.

Po tomto záľitku se stala vzpurným teenagerem, který nic neulehčoval své matce a novému otčímovi Hunteru Copelandovi, který byl rovněľ obchodníkem.(Nyní se mají rádi) Začla studovat střední ąkolu Mountain Brook, kde byla roztleskávačkou, hráčkou tenisu a plavkyní. Na ąkole se začala věnovat modelingu. Objevila se v reklamních letácích obchodního domu Parisians. Na dokončení studia odeąla do Alabamy ke studiu architektury a vnitřnímu designu na Mount Vermon. Po jednom roce ukončila studium a vrhla se na dráhu modelingu v New Yourku u prestiľní agentury Ford Modeling. Po čase se vrhla na reklamu a vystupovala pro prestiľní značky jako Maybelline, Noxema a Tampax. Po daląím čase přeąla k filmovým rolím. nejvíce jí prosadil Michael J. fox, kdyľ si jí vybral z několika tisíc adeptek aby hrála jeho přítelkyni v Rodiných poutech(1982). Pro seriál Přátelé jí nejvíce prosadil film Ace Ventura: Zvířecí detektiv(1994), kde po boku Jima Carreyho zazářila jako úľasná manaľerka amerického fotbalového týmu Delfíni. Potom přiąla nabídka na fenomenální seriál Přátelé, kde ztvárnila Moniku Gellerovou. V roce 1996 si zahrála reportérku v kultovní trilogii Vřískot. Film jí přivedl k dneąnímu manľelovi Davidu Arquettovi. Po skončení seriálu Přátelé se začala věnovat vlastní produkci. Třináctého června roku 2004 se jí narodila vytouľená dcera Coco Riley Arquette.

Adresa o autogram:
Courteney Cox Arquette
C/O Creative Artists Agency
9830 Wilshire Blvd
Beverly Hills, CA 90212
USA

Lisa Kudrow se narodila 30.července 1963 v Encinu ve státě Kalifornie. Její otec Lee Kudrow je lékař a matka Nedra Kudrow pracovnice v cestovní kanceláři. Už jako malá se začínala zajímat o herectví. Po dokončení střední školy "William Howard Taft“ v roce 1981, kde ve chvílích volna hrála tenis, začala navštěvovat Vassar College v New Yorku s hlavním zaměřením na Biologii. Tuto školu ukončila v roce 1985 a věřila, že uskuteční kariéru v lékařském výzkumu spolu se svým otcem v Los Angeles.

Jako šťastná náhoda tomu chtěla, že komediant Jon Lovitz přítel Lisina bratra, jí umožnil zahrát si v Saturday Night Live. Od té doby si velmi zamilovala hraní, které v ní navíc podpořil Lovitz, když jí poslal na konkurz do improvizační-komedie "Groundlings". Nejprve byla odmítnuta, ale v roce 1989 se nakonec stala členem týmu herců "Groundlings". Po získání zkušenosti a uznání jako člen populárního komediálního týmu, dostala roli v malé produkci nazvané "The Ladies Room". Lisa se pak objevila v moha televizních rolích komediální herečky s vystoupeními "Cheers", "Coach", "Newhart", "Life Goes On" a "The Simpsons".

V roce 1993 Lisa přijala roli Phobe v televizním seriálu Přátelé "Friends", která jí pomohla získat cenu Emmy. Také si zahrála Ursulu, střelenou servírku v situační komedii NBC "Mad About You". Lisa na NBC udělala takový dojem, že ji obsadili do dalších významných televizních show. Role Phoebe se hodí k Lisině tak moc, že si lidé pravděpodobně myslí, že je takováto ve skutečném životě. Phoebe Buffay je vlastně dvojče charkteru Ursuly v "Mad About You". Mimo televizních vystoupení se také Lisa objevila v mnoha filmech uvedených do kin, jako Romy a Michele "Romy and Michele's High School Reunion" (1997), "Clockwatchers" (1997), Všichni moji muži "The Opposite of Sex" (1998), Přeber si to "Analyze This" (1999), zde si zahrála po boku Roberta De Nira a Zavěste, prosím "Hanging Up" (2000), kde si zahrála po boku nádherné Meg Ryan. V roce 1997 ji časopis People zařadil do seznamu nejhezčích žen světa. Lisa také získala mnoho cen uznání za její herecké umění, včetně ceny pro televizní herce za mimořádný výkon v komediálním seriálu Přátelé "Friends".

V komedii Sťastná čísla "Lucky Numbers" (2000) si Lisa zahraje Crystal přítelkyni Johna Travolty (Russ Richards). Russ předpovídá počasí v Harrisburgu v Pensylvánii a stal se místní hvězdou. Když neobvykle mírná zima zaviní, že jeho půjčovna sněžných skútrů přijde téměř na mizinu, rychle vymyslí strategii, jak zbohatnout. S nenasytnou Crystal , televizní moderátorkou loterie, a kamarádem nadšeným pro každou špatnost spřádá Russ tajný plán. Čísla šťastně vycházejí, ale pak se najednou všechno zvrtne a povedenou trojici čeká místo jackpotu jen sérii chaotických situací.

V roce 2000 se po široce publikované bitvě s NBC, Kudrow a spoluherci ze seriálu Přátelé, Jennifer Aniston, Courtney Cox- Arquette, Matthew Perry, Matt LeBlanc, a David Schwimmer si vyjednali plat 750 000 dolarů za epizodu, čímž se stali nejlépe placenými hvězdami televize v historii. Lisa a její manžel Michael Stern mají syna Juliana Murray.
Částečně převzato z CSFD.cz

Adresa o autogram:
Lisa Kudrow
8500 Wilshire Blvd #700
Beverly Hills, CA 90211

Matthew Perry se narodil 19.srpna 1969 ve Williamstown, stát Massachusetts, USA. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě dítě. S matkou se přestěhoval do Ottawy. Matka pracovala jako tisková mluvčí pro Pierra Trudeau, kanadského ministra v sedmdesátých a osmdesátých letech. Dorůstající Matthew se stal moc talentovaným hráčem tenisu.

V 15 letech se přestěhoval do Los Angeles, kde začal žít se svým otcem. Při studiu na střední škole se Matthew nedokázal rozhodnout mezi tenisem a herectvím. V roce 1984 prohrál důležitý tenisový turnaj a tak se definitivně rozhodl pro herectví. Brzy po tom natočil svůj první debut Charles in Charge.

Druhá příležitost přišla brzo. Zatímco šestnáctiletý Matthew pracoval jako číšník v restauraci, získal od jedné kolegyně telefonický kontakt na režiséra Williama Richtera, který zrovna obsazoval herce do svého nového projektu. Ačkoli si od toho Perry moc nesliboval, Richterovi i přes to zavolal. Štěstí se ho drželo. Dostal roli po boku Rivera Phoenixa ve filmu JEDNA NOC V ŽIVOTĚ JIMMYHO REARDONA (1988).Po natočení tohoto filmu Matthew zanedlouho ukončil studium na střední škole, i když jeho otec chtěl aby šel studovat Univerzitu. A tak uzavřeli dohodu, jestli si do roku nenajde stabilní práci jako herec, tak se přihlásí na UCLA (University of California: Los Angeles).

Zanedlouho poté získal jednu z hlavních rolí v komediálním sitcomu Druhá šance. Všechny další projekty kterým se věnoval (Beverly Hills 90210, Growing Psina,240 Roberts)mu na slávě moc nepřidaly, a proto se v roce 1993 rozhodl, že napíše svůj vlastní seriál s názvem Maxwell’s House. Po roce usilovného psaní ukázal scénář pilotního dílu společnosti Universal Television a po souhlasu se pustil do realizace. Seriál byl o šestici mladých lidí, vztazích a životních cestičkách. Ve stejném období se pustila do natáčení podobného projektu společnost NBC, když viděla práci Perryho nabídla mu konkurz na seriál Přátelé. Ten měl hned ze začátku velký úspěch a z hlavních představitelů udělal televizní hvězdy. V roce 1997 Matthew natočil film Fools Rush In (Jen blázni spěchají) v hlavní roli se Salmou Hayek. Kromě Přátel se také objevil ve filmech jako Three to Tango (1999), The Whole Nine Yards (Můj soused zabiják) a The Whole Ten Yards (Můj soused zabiják 2), kde byl jeho parťákem Bruce Willis.

Mathew si vytvořil úžasnou kariéru a ačkoli Přátele nepokračují, tak Perryho sláva stále roste.

Adresa o autogram:
Matthew Perry
9911 W Pico Boulevard
Suite 1
Los Angeles, CA 90035-2718

David L. Schwimmer se narodil 2. listopadu roku 1966 v Astorii, New York, USA. Ale celé dětství prožil v Los Angeles. Oba rodiče jsou právníci. K herectví ho postrčil jeho instruktor, který mu nabídnul Letní kurz herectví na Northwesternské univerzitě. Oslněn tímto zážitkem se po čase vrátil do Northwesternu, kde dostal mládežnickou cenu v mluvení/divadle. Po ukončení stření školy se mladý Davir rozhodoval jestli bude studovat Práva, nebo Medicínu. Ale začala převládat touha herectví a tak se plány rozplynuli a místo toho se rozhodl založit divadelnís polečnost Chicago’s Lookingglass Theatre Company.

První herecká zkušenost přišla v televizním filmu Deadly Silence(Smrtící mlčení). Kritici ovšem tento film absolutně převálcovali a zdrcený David se vráteil zpět do Los Angeles. Odvrátil se od komerčního herectví a začal se naplno věnovat své divadelní společnosti. Ale dlouho to nevydržel a odskakoval si k natáčení televizních projektů(Zákon v L.A.). Takovým to způsobem se dostal až k seriálu Přátelé. Nejdřív si nebyl jistý a na konkurz se mu nechtělo, ale jeho agent ho přemluvil. A tak začala hvězdná kariéra Davida Schwimmera. Otevřela mu bránu do Hollywoodu, kde se začal prosazovat jako nadějný režisér.

Adresa o autogram
The Gersh Agency
232 North Canon Drive
Beverly Hills, CA 90210

Matt Leblanc se narodil 25. července 1967 v městě Newton ve státě Massatchusetts, kde prožíval dětství se svojí matkou. Nejvíce se zajímal o motorky a auta, a proto šel na školu s technickým zaměřením. V osmnácti se odstěhoval za svým otcem na Floridu, kde vydržel několik let. Potom se odstěhoval do New Yourku, kde se věnoval modelingu. Postupně se vypracoval až do reklam firem Coca Cola a Levi's. Po televizním snímku Ed, který je o baseballu se začal věnovat filmům na plátně. (Private wars...) Po několika filmech přišla nabídka na konkurz Joeyho pro seriál "Přátelé", který zvládnul na jedničku. Největší film, který v poslední době natočil jsou Charlieho Andílci. Po skončení práce na Přátelích se přemístil do dalšího Sitkomu Joey.

Jeho manželkou je Melissa McKnight, s kterou se oženil v roce 2003 a má s ní jedno dítě Marina LeBlanc, která se narodila 8. února 2004.

Adresa o autogram:
Matt Leblanc
11766 Wilshire Blvd, #1470
LA 90025
USA

POSTAVY

Rachel Green

Do Přátel se Rachel dostane po útěku ze svatby, kde si nevezme zubaře Barryho. Začíná jako rozmazlená holčička svého papínka, která bez kreditních karet neudělá ani krok. Postupem času ze začíná za podpory všech přátel stavět na vlastní nohy a sežene si práci v kavárně Central Perk až se posupně dostala přes obchodní dům Bluming's dale k Ralphu Laurenovi.

Rachel je krásná a nemá nouzi o nepřízeň mužů, ale žádný vztah nebyl tak dlouhý a jiskřivý jako s Rossem, s kterým má i holčičku Emmu. S Rossem se v opilosti v Las Vegas vdala.

Fakta:
Celé jméno: Rachel Karen Green
Rodiče: Otec - Leonard(Ron Leibman),Matka - Sandra(Mario Thomas)
Sourozenci: Amy(Christina Applegate), Jill(Reese Whiterspoon)
Stav: Rozvedená(Svatba s Rossem)
Děti: Emma
Záliby: Čtení módních časopisů.

Monica Geller

Monica je perfektní kuchařka, která je posedlá organizováním, uklízením a pořádkem. Když byla mladá tak byla strašně obézní, ale rozhovor mezi Rossem a Chandlerem, který neměla slyšet jí donutil radikálně zhubnout. Monica je "vůdce" a tahoun party. Neměla moc štěstí na vztahy, mezi které patřil Pete Becker, který zkazil vztah sportem jména Boj bez hranic. Její životní láskou je Chandler, s kterým se "spustila" v Londýně. Po dlouhém vztahu se vzali a adoptovali dvě děti.

Fakta:
Rodiče: Otec - Jack(Elliot Gould), Matka - Judy(Christina Pickles)
Sourozenci: Ross(David Schwimmer)
Stav: Vdaná za Chandlera
Děti: Erika a jack
Záliby: Uklízení, organizování a vaření

Phoebe Buffay

Phoebe měla těžké dětství. Její vlastní matka se jí vzdala a nevlastní spáchal sebevraždu. To nechalo na Phoebe neblahé následky s náznakem vyšinutosti. Má sestru Ursulu s kterou se nestýká. Už jako malá se potloukala New Yourkem a živila se na ulici.

Dnes je Phoebe vegetariánka, která porodila svému nevlastnímu bratrovi Frankovi tři děti. Ráda věří v horoskopy a předpovědi kartářek. Momentálně je vdaná za Mika, s kterým ji náhodou seznámil Joey.

Fakta:
Celé jméno: Phoebe Buffay
Rodiče: Otec - Frank(Bob Balaban),Matka(vlastní) - Phoebe(Teri Garr)
Sourozenci: Ursula(Lisa Kudrow), Frank(Giovanni Ribisi)
Stav: podruhé vdaná za Mika(Paul Rudd) první manželství bylo s přistěhovalcem Duncanem(S. Zahn)
Děti: -
Záliby: Předpovídání budoucnosti atd.
Práce: Masérka na volné noze

Chandler Muriel Bing

Jako desetiletý zažil těžkou ránu od svých rodičů. Na den Díkůvzdání oznámila matka, že se s jeho otcem rozvádí, protože jí podvádí s jejich komorníkem. Po tomto zážitku se do sebe uzavřel a jako obranu začal používat sarkastický vtip. Vysokou školu strávil s Rossem a jeho čističkou vzduchu. Jednou ho Ross pozval k sobě domů na den Díkůvzdání, kde se seznámil s Monikou, která byla značně obézní.

Chandler měl vždycky smůlu na ženské. Chodil asi jen se čtyřmi holkami. Nejhorší vztah zažil s Janice s uječenou potrhlou holkou, která neumí nic jiného než říkat "ÁAch můůůůj bóže". Aby se jí zbavil(už poněkolikáté) tak jí řekl, že se stěhuje do Jemenu. Jeho bílím andělem byla Monika, s kterou se sblížil na Rossově svatbě v Londýně. Po dlouhém vztahu se s oženil. Po zjištění, že nemohou mít děti adoptují dvojčata.

Fakta:
Celé jméno: Chandler Muriel Bing
Rodiče: Otec - Charles(Kathleen Turner), Matka - Nora Tyler(Morgan Fairchild)
Sourozenci: -
Stav: Ženatý s Monikou
Děti: Erika a Jack
Záliby: Vtípky a sledování Pobřežní hlídky.

Ross Geller

Ross Geller je nejslušnější člen party s největší smůlou. Trochu bezhlavě se vrhá do ženění, i když jednou za to nemohl. Jeho první žena začala být Lesba. Má velkou zálibu ve vědě. Paleontologie a přednášení o ní na univerzitě je jeho největší zálibou. V životě také neměl moc velké štěstí na ženy, i když to nikdy nebyl beznadějný případ. Prostě a jednoduše smolař.

Fakta:
Celé jméno: Ross Geller
Rodiče: Otec - Jack(Elliot Gould), Matka - Judy(Christina Pickles)
Sourozenci: Monika(Courtney Cox)
Stav: Rozvedený 3x
Děti: Emma a Ben
Záliby: Věda...

Joey Tribbiani

Joey byl jediným synem v Rodině tribbiánových. Měl totiž sedm sester. Měl Italské předky, ale Italsky se nikdy nenaučil.

Joey se pokouší stát se slavným hercem. Jeho největší rolí je role doktora Draeka Remoreye v seriálu Tak jde čas. Tento seriál mu dává určitou jistotu, ale nenaplňuje ho. Největší oporou ve filmu je jeho babička, která ho vždy podporuje. Joey je velký proutník. Má u žen velké kouzlo, které zaručuje větou " Tak jak to dééé". Nikdy s žádnou dívkou neměl dlouhodobý vztah postavený na lásce, kromě Rachel. Je trošku natvrdlý a hrozně jí. Ale je perfektním kamarádem všech Přátel.

Fakta:
Celé jméno: Joseph Francis Tribbiani
Rodiče: Otec - Joey st.(Robert Costanzo),Matka - Gloria(Brenda Vaccaro)
Sourozenci: sedm sester
Stav: svobodný
Záliby: Koukání na TV, jídlo, sex...